Informacje

Badania będą prowadzone na dwóch płaszczyznach:

1. Badania stacjonarne

2. Badania online - zakończone

Badania stacjonarne

Do wzięcia udziału w badaniach stacjonarnych z wykorzystaniem EEG zapraszamy osoby w wieku 50-65 lat mieszkające na terenie Warszawy, posiadające komputer z dostępem do Internetu.

Celem badania jest sprawdzenie, jak trenowanie przez Internet wpływa na funkcjonowanie procesów pamięci i uwagi oraz na aktywność mózgu (EEG).

Badanie stacjonarne będzie miałao następujący przebieg:

Dzień 1

Wykonanie zadania mierzącego pamięć. W trakcie badania dokonamy pomiaru aktywności elektrycznej mózgu przy pomocy elektroencefalografu (EEG). EEG jest bezbolesną i całkowicie bezpieczną dla zdrowia metodą monitorowania pracy mózgu w czasie wykonywania zadań. Badanie odbędzie się w laboratorium w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i będzie trwało ok. 1,5-2 godziny.

Dzień 2

Wykonanie kilku testów komputerowych uwagi i pamięci (bez EEG). W trakcie tej sesji założymy indywidualne konto do trenowania oraz wyjaśnimy jak trenować online. Badanie odbędzie się w laboratorium w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i będzie trwało ok. 1,5-2 godziny.

Dzień 3 do dnia 27

Trening online badany wykonuje w swoim domu lub innym miejscu z dostępem do internetu.Trenować należy codziennie przez 25 dni, na trening trzeba poświęcić ok. 30 minut dziennie.

Dzień 28

Wykonanie zadania mierzącego pamięć (przy pomocy EEG). Badanie odbędzie się w laboratorium w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i będzie trwało ok. 1,5-2 godziny.

Dzień 29

Wykonanie kilku testów komputerowych uwagi i pamięci (bez EEG). Badanie odbędzie się w laboratorium w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie i będzie trwało ok. 1,5-2 godziny.

Aby wziąć udział w badaniu stacjonarnym w Warszawie, wyślij swoje zgłoszenie na adres: fitness.dla.mozgu@gmail.com

Chęć uczestnictwa w badaniach można zgłaszać do 31.03.2015

Udział w badaniach stacjonarnych jest również bezpłatny – inwestując swój czas, masz sobie szansę, aby na żywo zobaczyć, jak wyglądają badania naukowe.

Dla tych, którzy przejdą całe badania przygotowano bonus w postaci rocznego, pełnego dostępu do wszystkich treningów na platformie Neurogra.pl.Badania online zakończone

Do wzięcia udziału w badaniu online zapraszamy wszystkie osoby niezależnie od wieku, które posiadają komputer z dostępem do Internetu.

Aby wziąć udział w badaniach, wystarczy wejść na stronę: http://fitnessdlamozgu.neurogra.pl, zarejestrować się i przez miesiąc trenować pamięć i uwagę grając w gry online.

Rejestracja do badań w trybie online trwa od 15.01.2014 do 17.03.2014

Udział w badaniach online jest całkowicie bezpłatny - jedyne, co inwestujesz, to czas, i to czas, który zaprocentuje dla Ciebie. Mało tego, przyczynisz się przy okazji do rozwoju nauki o zdolnościach intelektualnych człowieka.

To nie wszystko! Dla tych, którym uda się „przejść” cały trening przygotowano bonus w postaci kwartalnego, pełnego dostępu do wszystkich treningów na platformie Neurogra.pl.

Badanie wspierane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej
dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej

facebook
facebook